Doku Kültürü

Bitki doku kültürü laboratuvarlarında cihaz seçimi ve dikkat edilmesi gereken konular. Kullanacağınız laminar türü, bitki büyütme kabini ve olması gereken özellikler. Otoklavlama hız ve boyutunun önemi. Agar seçimi.

Bitki doku kültürü yöntemi ile bitki üretimi, anaç ve süs bitkileri firmaları için ekonomik ve modern bir seçimdir. Firmamız bitki doku kültürü ile üretim için gerekli tüm ekipman ve sarf malzemlerin satışını yapmaktadır.

Bitki Doku Kültürü ile Üretim Yapan Laboratuvarlarda Bulunması Gereken Cihaz ve Ekipmanlardan Bazıları :


Bitki Büyütme Odaları:

Sıcaklık ve fotoperiyod kontrollü bu odalarda bitkilerin en hassas dönemlerinde ihtiyaçları olan ışık şiddetini ve sıcaklığı odanın her noktasında homojen şekilde sağlayabilmekteyiz, size özel projelerimiz ile bu konuda hizmetinizdeyiz, lütfen yenilikçi teknolojilerimizi incelemek için bizimle temasa geçiniz.

Büyük Hacimli  Buhar Jenaratörlü Yatay Otoklav:

Buhar jenaratörlü ve sıvı soğutma sistemli otoklavlarımız 650lt iç hacme kadar SYSTEC firması tarafından üretilmektedir, Firmamız bitki doku kültürü konusunda üretim yapan bir çok firmaya buhar jenaratörlü yatay otoklavları ile satış ve servis hizmeti vermektedir. Yatay Büyük Hacimli ve buhar jenaratörlü otoklavlarımızın en önemli özelliği tüm otoklavlama prosedürünü 1 saate yakın sürelerde bitirebilmesidir.

Yatay Akışlı Steril Kabin:

Bitki doku kültürünün en hassas üretim aşamalarında kullanılan yatay akışlı steril kabinler (Horizontal Flow) ESCO firması tarafından üretilmekte ve firmamız tarafından satış ve servisi verilmektedir. Bitki doku kültürü çalışmalarında daha çok 180cm çalışma alanına sahip 2 kişilik yatay akışlı kabinler tercih edilmektedir.

Media Preparatörler ve Otomatik Dolum Sistemleri:

Bitki doku kültürü ile üretim yapımında büyük hacimlerde medianın otoklavlanması ve üretim yapılacak ortamlara doğru hacimlerde paylaştırılması gerekmektedir bu konuda size yardımcı olduğumuz markamız SYSTEC, media preparatörler ve dozajlama sistemleri size zaman ve minimum kontaminasyon riski sağlar.

Cam Boncuklu Sterilizatör:

Yatay Akışlı Kabin içinde yapılan kesme işlemi sırasında bitki doku kültürü protokollerine uygun olarak yüksek ısıya çıkarılmış cam boncukları ile kullanılan ekipmanları steril eder.

Bitki doku kültürü laboratuvarlarının kullanımlarına uygun kimyasallar ve cam malzemeler firmamız tarafından temin edilebilmektedir. Lütfen anahtar teslim bitki doku kültürü projeleriniz dahil olmak üzere bitki doku kültürü ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızda bizimle temasa geçiniz.